Braća Sinković: olimpijsko zlato ipak je najdraže!

Written by on 17/09/2018

Braća Sinković ispisali su veslačku povijest! Valent i Martin novi su svjetski prvaci u dvojcu bez kormilara. U bugarskom Plovdivu osvojili su petu zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima i to u trećoj različitoj disciplini. Saša Lozar ugostio ih je u svom poslijepodnevnom showu na Anteni Zagreb.

Saša: Četverec na pariće, dvojac na pariće, dvojac bez kormilara. Hoćemo li uskoro gledati i surfanje Sinkovići?

Braća Sinković: Otprilike… Sad ćemo uzeti još 3 discipline da zbunimo sve pa nitko neće znati u kojima se natječemo!

Saša: Kaj vam je prvo prošlo kroz glavu kad ste skužili da imate još jedno zlato?

Braća Sinković: Sad će nas Saša zvat 100 posto! (smijeh)

Saša: Drago mi je da mislite na mene dok ste u čamcu, a ne slučajno u krevetu recimo…

Braća Sinković: Ne, tamo samo na svoje žene mislimo!

Saša: Koji su vam sljedeći planovi?

Braća Sinković: Sljedeće godine imamo opet europsko i svjetsko i tri svjetska kupa, a glavni cilj nam je Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine. Ako i tamo uspijemo osvojiti u dvojcu bez kormilara onda ćemo još jedan pečat staviti u svjetsko veslanje i sport.

Saša: Sad ozbiljno! Jel već razmišljate o novoj disciplini?

Braća Sinković: Prvo moramo na Olimpijske igre. Nismo mi još sve naučili u ovoj novoj disciplini

Saša: Pitali smo ekipu na Instagramu nek postave neko pitanje. Renea pita koja vam je najdraža medalja?

Braća Sinković: Najdraža je ipak olimpijsko zlato. To je nešto najposebnije što možemo osvojiti… a od ovih svjetskih zlata prvo svjetsko zlato 2010. i sad prvo zlato u novoj disciplini.